Aktívne uhlie na úpravu vody

Aktívne drevené uhlie Binchotan. Náhrada za plastové filtre a filtračné kanvice.
BINCHOTAN znižuje množstvo chlóru vo vode, vyrovnáva pH vody a dodáva vode minerály. Prírodný vodný filter vydrží až 6 mesiacov.

Po použití ho môžte dať do kvetov ako hnojivo, do akvária ako dekoráciu, alebo ho dáte na kompost.

Môžeme doručiť do:
11.7.2022
Skladom
Kód: EGS001-1B
Značka: Black + Blum
€9,49
Kategória: Gastro

 

ČO JE BINCHOTAN?

Japonci už po stáročia používajú drevené uhlie zvané BINCHOTAN, ktoré je známe pre svoju vlastnosť zmäkčenia vody, pridania prospešných minerálov a absorbciu nežiadúcich chutí a pachov (napríklad chlór).
Aktívne drevené uhlie Binchotan (niekedy označované ako "biele uhlie") začal v 17.storočí v vyrábať Binchuya Chozaemon v Tanabe. Po vybratí z pece, kde bolo uhlie na záver procesu vystavené teplote až 1000 °C, sa jeho povrch pokrýval špeciálnym práškom zo zmesi zeminy, piesku a popola, ktorý mu prepožičal charakteristickú bielu farbu.
Tradične vyrábaný binchotan je ťažší ako bežné drevené uhlie, má hladký pevný povrch a pri náraze kovovo zvoní (používa sa aj pri výrobe hudobných nástrojov).
Aktívne uhlie binchotan má vynikajúce absorbčné schopnosti. Porézny povrch je tvorený malými dutinami orientovanými v mnohých smeroch. Plocha dutín jedného gramu binchotanu má rozlohu presahujúcu 500 m2. Ióny nečistôt sú uhlím priťahované a zachytávané. Z uhlia sa zároveň uvoľňujú minerály (vápnik, železo, horčík) späť do vody. To zlepšuje jej chuť a pozitívny zdravotný účinok.
Môžete ju  použiť s akoukoľvek fľašou, karafou alebo džbánikom.
Cez noc nechajte pôsobiť v bežnej vode z kohútika a ráno ochutnajte.
Prípadné drobné čiastočky a úlomky dreveného uhlia plávajúce vo vode môžete bez obáv prehltnúť (tablety aktívneho uhlia sú predpisované na liečbu hnačiek, trávenie a nadúvanie).

NÁVOD:

Tyčinku ponorte do naplnenej fľaše s vodu / 1 liter / ideálne do sklenenej fľaši alebo do našej Eau Good fľaši, vysokokvalitná fľaši z nehrdzavejúcej ocele s korkovým uzáverom z trvalo udržateľných zdrojov.
Po hodine je voda z veľkej časti "prefiltrovaná"no najlepší efekt dosiahnete po niekoľkých hodinách pôsobenia, najlepšie je nechať pôsobiť tyčinku vo vode cez noc. Tyčinku môžete následne nechať vo fľaši a jednoducho priebežne dopĺňať vodu.
Účinok aktívneho uhlia je 3 mesiace. Následne sa musí 10 minút povariť a potom nechať na slnku vyschnúť. Životnosť filtra tak predĺžite o ďalšie 3 mesiace. Po 6 mesačnom použití vo funkcii vodného filtra môžete binchotan rozlámať do zeminy k izbovým rastlinám (doplní živiny). Porézny povrch aj po šiestich mesiacoch funguje ako deodorant - použitým binchotanom môžete odstraňovať zápach v stelive pre mačky, v koši na bielizeň, nádobe na plienky alebo v topánkach. Ak umiestnite binchotan do skrine, bude absorbovať vzdušnú vlhkosť.
Dodávané binchotanové uhlie je už umyté a pripravené na použitie. Binchotan nikdy nečistite saponátom alebo mydlom. Používajte ho len s čistou kohútikovou vodou. Binchotan nepoužívajte v ochutených nápojoch alebo džúsoch.

ZLOŽENIE: obsahuje 95% čistého uhlíka
 
KRAJINA POVODU: Thaiwan, výrobca Black and Blue, London

Prihláste sa prosím znovu

Ospravedlňujeme sa, ale Váš CSRF token pravdepodobne vypršal. Aby sme mohli Vašu bezpečnosť udržať na čo najvyššej úrovni, potrebujeme, aby ste sa znovu prihlásili.

Ďakujeme za pochopenie.

Prihlásenie