Neohodnotené

Aktívne uhlie na úpravu vody

Aktívne drevené uhlie Binchotan. Náhrada za plastové filtre a filtračné kanvice.
BINCHOTAN znižuje množstvo chlóru vo vode, vyrovnáva pH vody a dodáva vode minerály. Prírodný vodný filter vydrží až 6 mesiacov.

Po použití ho môžte dať do kvetov ako hnojivo, do akvária ako dekoráciu, alebo ho dáte na kompost.

Môžeme doručiť do:
23.5.2024
Skladom
Kód: EGS001-1B
Značka: Black + Blum
€9,49
Kategória: Kancelária
Hmotnosť: 0.07 kg

 

ČO JE BINCHOTAN?

Japonci už po stáročia používajú drevené uhlie zvané BINCHOTAN, ktoré je známe pre svoju vlastnosť zmäkčenia vody, pridania prospešných minerálov a absorbciu nežiadúcich chutí a pachov (napríklad chlór).
Aktívne drevené uhlie Binchotan (niekedy označované ako "biele uhlie") začal v 17.storočí v vyrábať Binchuya Chozaemon v Tanabe. Po vybratí z pece, kde bolo uhlie na záver procesu vystavené teplote až 1000 °C, sa jeho povrch pokrýval špeciálnym práškom zo zmesi zeminy, piesku a popola, ktorý mu prepožičal charakteristickú bielu farbu.
Tradične vyrábaný binchotan je ťažší ako bežné drevené uhlie, má hladký pevný povrch a pri náraze kovovo zvoní (používa sa aj pri výrobe hudobných nástrojov).
Aktívne uhlie binchotan má vynikajúce absorbčné schopnosti. Porézny povrch je tvorený malými dutinami orientovanými v mnohých smeroch. Plocha dutín jedného gramu binchotanu má rozlohu presahujúcu 500 m2. Ióny nečistôt sú uhlím priťahované a zachytávané. Z uhlia sa zároveň uvoľňujú minerály (vápnik, železo, horčík) späť do vody. To zlepšuje jej chuť a pozitívny zdravotný účinok.
Môžete ju  použiť s akoukoľvek fľašou, karafou alebo džbánikom.
Cez noc nechajte pôsobiť v bežnej vode z kohútika a ráno ochutnajte.
Prípadné drobné čiastočky a úlomky dreveného uhlia plávajúce vo vode môžete bez obáv prehltnúť (tablety aktívneho uhlia sú predpisované na liečbu hnačiek, trávenie a nadúvanie).

NÁVOD:

Tyčinku ponorte do naplnenej fľaše s vodu / 1 liter / ideálne do sklenenej fľaši alebo do našej Eau Good fľaši, vysokokvalitná fľaši z nehrdzavejúcej ocele s korkovým uzáverom z trvalo udržateľných zdrojov.
Po hodine je voda z veľkej časti "prefiltrovaná"no najlepší efekt dosiahnete po niekoľkých hodinách pôsobenia, najlepšie je nechať pôsobiť tyčinku vo vode cez noc. Tyčinku môžete následne nechať vo fľaši a jednoducho priebežne dopĺňať vodu.
Účinok aktívneho uhlia je 3 mesiace. Následne sa musí 10 minút povariť a potom nechať na slnku vyschnúť. Životnosť filtra tak predĺžite o ďalšie 3 mesiace. Po 6 mesačnom použití vo funkcii vodného filtra môžete binchotan rozlámať do zeminy k izbovým rastlinám (doplní živiny). Porézny povrch aj po šiestich mesiacoch funguje ako deodorant - použitým binchotanom môžete odstraňovať zápach v stelive pre mačky, v koši na bielizeň, nádobe na plienky alebo v topánkach. Ak umiestnite binchotan do skrine, bude absorbovať vzdušnú vlhkosť.
Dodávané binchotanové uhlie je už umyté a pripravené na použitie. Binchotan nikdy nečistite saponátom alebo mydlom. Používajte ho len s čistou kohútikovou vodou. Binchotan nepoužívajte v ochutených nápojoch alebo džúsoch.

ZLOŽENIE: obsahuje 95% čistého uhlíka
 
KRAJINA POVODU: Thaiwan, výrobca Black and Blue, London